Teneryfa

Flower

Turystyka na Teneryfie

Turystyka jest główną gałęzią gospodarczą Teneryfy. To właśnie turystyka przynosi około sześćdziesiąt procent całego PKB, bo sprawia, że gospodarka musi opierać się przede wszystkim na rozwoju turystycznym regionu. Prawdą jest, że turystyka jako główne źródło utrzymania kraju jest naprawdę ciężkim wyzwaniem gospodarczym, a z ograniczoną produkcją oraz handlem ciężko jest się wspinać na wyżyny gospodarczo – ekonomiczne. Niestety głównym atutem wyspy jest właśnie to, że jest wyspą, w dodatku największą i najchętniej odwiedzaną przez turystów. Teneryfa jest największym ośrodkiem turystycznym spośród wszystkich wysp kanaryjskich – jeżeli anglik jedzie na wyspy kanaryjskie, to wiadomo, że udaje się właśnie na teneryfę i wyłącznie ta wyspa go interesuje.

Podobnie jest z Niemcami, Hiszpanami i Portugalczykami, którzy równie chętnie jak Anglicy wyjeżdżają na wakacje, właśnie na Teneryfę.

Turystyka w kraju oczywiście cały czas się rozwija, powstają nowe pensjonaty, hotele, a biura podróży prześcigają się z ofertami dotyczącymi wyjazdów na właśnie tę wyspę. Jeszcze kilka lat temu niewiele osób wiedziało w Europie – szczególnie w Polsce, o istnieniu Teneryfy. Obecnie, jeżeli mówi się o wakacjach na wyspach, na pierwsza myśl wpada Teneryfa – czy to zabiegi marketingowe kraju, czy tak sprawnie rozwijająca się turystyka – tego nie wiemy. Wiemy jednak, że warto wyjeżdżać na Teneryfę.

Leave a Reply