Teneryfa

Flower

Sport na Teneryfie

Sport na Teneryfie wbrew pozorom jest bardzo rozwinięty. Na wyspie znajduje się około 300 klubów piłkarskich, które grają w wewnętrznych ligach. Są oczywiście kluby, które wybijają się ponad lokalną przeciętność i walczą o światowe pozycje, jednak na razie bez żadnych zadowalających rezultatów. Piłka nożna jest głównym, sztandarowym sportem narodowym, który fascynuje wszystkich mieszkańców lokalnych. Na Teneryfie w każdym mieście znajduje się stadion piłkarski, a przy nim zawsze rozwija się klub szkolący młodych chłopców na prawdziwych piłkarzy.

Mieszkańcy wyspy kochają piłkę nożną, jednak uciążliwość i natręctwo turystów bardzo często daje im się we znaki. Na Teneryfie mieszkańcy grają również w koszykówkę, siatkówkę a nawet golfa, jednak są to sporty zdecydowanie zdeklasowane przez piłkę nożną. Można powiedzieć, że coś w rodzaju ministerstwa sportu, jakie się u nich znajduje, zdecydowało, iż głównym sportem narodowym będzie piłka nożna i tak też się stało.

Jeżeli interesujesz się piłką, wyjedź na teneryfę, aby poznać jej prawdziwych fanów. Plotki głoszą, że mieszkańcy wysp potrafią godzinami wpatrywać się w mecze piłki nożnej, a po skończeniu wszystkich rozgrywek wychodzą poza dom, aby pokopać i ćwiczyć.

Leave a Reply