Teneryfa

Flower

Klimat na Teneryfie

Teneryfa jest wyspą na której klimat ustalają dwa główne prądy morskie. Pierwszym z nich jest prąd cieplejszy, który nazwany jest Golfstrom, drugi to klimat chłodny – Kanaryjski. Przez spięcia tych dwóch prądów na wyspach kanaryjskich – a szczególności na Teneryfie powstają duże wahania temperatur, które często sięgają nawet 4-5 stopni Celsjusza. Mimo tego, że wyspa ma naprawdę niewielką powierzchnię, jej klimat jest bardzo zróżnicowany. Oczywiście powodem jest przedzielenie jej poprzez wysokie pasmo górskie, które skutecznie wpływa na zmiany klimatyczne.

Część północno wschodnia teneryfy została zajęta przez klimat wilgotny. W tym rejonie często widoczne są opady i bardzo ostre mgły. Temperatury graniczą wartości 6 stopni Celsjusza podczas najzimniejszych miesięcy, gdy przychodzą ciepłe okresy, temperatury krążą wokół dwudziestu stopni Celsjusza.

W części południowo zachodniej wyspy klimat jest suchy. Tam wahania temperatur są zdecydowanie mniejsze, a całoroczna średnia wynosi około 25 stopni. Oczywiście wraz ze wzrostem wysokości (tereny górzyste) średnie temperatur spadają, a opady również są częstsze.

Teneryfa posiada jednak wspaniały klimat turystyczny, którego nie jest w stanie zastąpić żadna inna wyspa. Zachęcamy do odwiedzin Teneryfy!

Leave a Reply