Teneryfa

Flower

Dojazd, transport

Na Teneryfę dostać się można za pomocą samolotu bądź statku. W kraju wybudowane zostały dwa lotniska na początku dwudziestego wieku, które skutecznie służą do dzisiaj obsługując pasażerów dosłownie z całego świata. Podobnie z portami, które zostały stworzone długo przed lotniskami, jednak przez lata zostały odpowiednio zmodernizowane i unowocześnione. Jedno z lotnisk obsługuje poprzez rok około pięć milionów pasażerów – drugie prawie podwaja tą sumę, ponieważ rocznie przechodzi przez nie ponad dziewięć milionów pasażerów. Jest to niesamowity wynik, który dowodzi ogromnej popularności wyspy. Na teneryfie znajduje się największy port na wyspach kanaryjskich : Santa Cruz, który obsługuje oczywiście największą liczbę statków oraz pasażerów.

Teneryfa jest bardzo dobrze rozwinięta pod względem logistyczno-komunikacyjnym. Na wyspie dosłownie do każdego miasta mogą dowieźć nas autobusy, a po miastach bardzo skutecznie i szybko przemieszczają nas tramwaje, które fabrycznie mają zablokowaną przepustnicę, aby nie osiągać prędkości Większych niż 70km/h.

Teneryfa jest wyspą niezwykle rozwiniętą, posiada dwie autostrady wzdłuż wybrzeża, które skutecznie usprawniają ruch samochodowy. Jeżeli wybierasz się autem na wyspę – odradzamy, zdecydowanie bardziej opłaca się polecieć, bądź wsiąść na statek pasażerki, a na miejscu poruszać się autobusami, niż jechać tam własnym autem.

Leave a Reply